Blog 12 Farklı 3D Fantazi Buton Eklentileri

4/05/2016
Yeni blog yazarları ve blog kullanıcılarının işini kolaylaştırmak ve dahası bloglarını farklı tarzda tasarımlarla geliştirmek isteyenler için 12 farklı tarzda fantazi dediğimiz 3D butonlarını istedikleri gibi kullanabilecekler.

blogger_eklentileri

1- 16 yıllık blogger eklentilerine bir yeni nesil blog eklentisi daha eklenmiş oldu. Trend olmuş bu butonları rahatlıkla bloglarınızda kullanabilirsiniz.

2- Bu butonların aşağıda paylaşmış olduğumuz CSS ve HTML kodlarını kullanarak istediğiniz içeriğin altında kullanabilirsiniz. İster bağlantı olarak, ister indirme butonu olarak, ister yükleme butonu, ister önizleme ve isterseniz bu butonlar ile sosyal paylaşım butonları olarak da kullanabilirsiniz.

3- Şimdi bu Blog 12 Farklı 3D Fantazi Buton Eklentileri'ni blogunuza nasıl ekleyeceksiniz?

a- Blogger hesabınıza giriş yaparak hangi bloga eklemek istiyorsanız o blogun kumanda panelini gidiyorsunuz. Şablon > HTML'yi Düzenle diyoruz. Ve aşağıdaki CSS kodunu CTRL+F yardımı ile ]]></b:skin> kodunun hemen üst kısmına ekliyoruz. Ve şablonu kaydet diyoruz.

b- Şimdi aşağıda paylaşmış olduğumuz HTML kodlardan hangi butonu kullanmak istiyorsanız o kodu almanız yeterli olacaktır. c- Örnek olarak verecek olursak, kullanmak istediğiniz kodları aşağıda belirtmiş olduğum gibi kodları seçerek de kullanabilirsiniz.

c- Örnek verecek olursak; aşağıdaki kodlar gibi istediğiniz tarzdaki butonu da kullanabilirsiniz.

<div class="back">
  <div class="button_base b01_simple_rollover">01_Button</div>
</div>

<div class="back">
  <div class="button_base b02_slide_in">
    <div>01_Button</div>
    <div></div>
    <div>01_Button</div>
  </div>
</div>

d- Codepen Önizleme

See the Pen BKmwQK by BloggerEklentileri (@BloggerGruplari) on CodePen.

e- Sonuç olarak başarılı bir şekilde 12 farklı 3D fantazi butonlarını eklemiş olduk.

Kategori İçerikleriBlogger
Disqus
Yorum Ekle

Hiç yorum yok