Blogger Renkli Kod Paylaşım Eklentisi

5/03/2016
Blogger sitelerinde paylaşılan CSS, HTML ve JavaScript kodlarını renkli olarak paylaşabilmek artık mümkün. Blogger Eklentileri sitesinin blog yazarları ile blogger ipuçları ve rehberliği ile yeni eklentileri blogunuzda kullanabilirsiniz.

Blogger Renkli Kod Paylaşım Eklentisi

Blogger sitelerinde renkli kod paylaşımı ile blogunuza farklı bir görünüm daha kazandırmış olursunuz.

Blogger Renkli Kod Paylaşımı Nasıl Eklenir? Blogger hesabınıza giriş yaparak blogunuzun kumanda panelinden Şablon > HTML'i Düzenle diyoruz.

1. CTRL+F yardımıyla </head> kodunu bulun ve aşağıdaki kodu </head> kodunun bir satır üzerine ekleyin.
<link href='https://googledrive.com/host/0BwDz8flINeefNXdmUHNKNm4yQTg' rel='stylesheet' type='text/css'/>
2. Yine CTRL+F yardımıyla </body> kodunu bulun ve aşağıdaki kodu </body> kodunun bir satır üzerine ekleyin ve şablonu kaydedin.
<b:if cond='data:blog.pageType == &quot;item&quot;'>
<script>
//<![CDATA[
function downloadJSAtOnload(){var e=document.createElement("script");e.src="https://googledrive.com/host/0BwDz8flINeefeGFEVEFsTEYzaGc",document.body.appendChild(e)}window.addEventListener?window.addEventListener("load",downloadJSAtOnload,!1):window.attachEvent?window.attachEvent("onload",downloadJSAtOnload):window.onload=downloadJSAtOnload;
//]]>
</script>
</b:if>
3. Blogger Renkli Kod Paylaşımı Nasıl çalışır? Blogger sitenizde CSS, HTML ve JavaScript gibi kodlarını <pre><code>..kodlar buraya..</code></pre> kodu içerisine ekleyin. Eğer HTML kodlarınız paylaşım için dönüştürülmediyse buraya tıklayara HTML Dönüştürme programını kullanabilirsiniz.
extension Blogger Eklentileri
Blogger Renkli Kod Paylaşım Eklentisi hakkında daha fazla bilgi için iletişim sayfasından yada yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Kategori İçerikleriBlogger
Disqus
Yorum Ekle

Hiç yorum yok