Adsense javaScript ve Sayfa Optimizasyonu

3/10/2017
Adsense javaScript ve Sayfa Optimizasyonu

Adsense javaScript ve Sayfa Optimizasyonu - Merhaba arkadaşlar, bu yayınımızda blogger blogspot sayfalarınıza gelir elde etmek için eklediğiniz Adsense javaScript kodlarını optimize etmek için bir kaç ipucu paylaşacağım. Böylece blogunuzun daha hızlı açılmasını ve sorgu sayısını azaltmış olacaksınız.

Blogger sitelerinde her sayfa için en fazla 3 Adsense reklam kodu ekleme hakkınız olduğunu biliyorsunuz. Bu nedenle blogunuzda ortalama 5 Adsense kodu eklediğinizi varsayarsak toplam 5 javaScript kodu eklemiş oluyorsunuzun. Aşağıdaki adımları takip ederek blogunuzda uygulayacağınız birkaç ipucu ile sadece 1 javaScript kodu ile tüm Adsense kodlarınızı çalıştırabilirsiniz.

Adsense javaScript Kodları Nasıl Azaltılır?


1- Blogger hesabınıza giriş yapın ve blogunuzun kumanda panelinden Tema > HTML'i Düzenle yolunu takip ederek blogunuzun şablon editör (şablon kodları) sayfasını açın. Aşağıdaki Adsense javaScript kodunu blogunuzun </body> kodunun bir satır üzerine ekleyin ve kaydedin.

<script type='text/javascript'>
//<![CDATA[
(function() { var ad = document.createElement('script'); ad.type = 'text/javascript'; ad.async = true; ad.src = 'https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'; var sc = document.getElementsByTagName('script')[0]; sc.parentNode.insertBefore(ad, sc); })();
//]]>
</script>

2- Yukarıdaki kodu ekledikten sonra blogunuza eklediğiniz Adsense kodları içerisinde bulunan javaScript kodlarını kaldırın. Adsense hesabınızdan aldığınız benzer kodlar aşağıdaki gibidir.

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<!-- Adsense -->
<ins class="adsbygoogle"
style="display:inline-block"
data-ad-client="ca-pub-0000000000000000"
data-ad-slot="0000000000"></ins>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
</script>

Yukarıdaki kod içerisinde belirtilen javaScript kodlarını kaldırarak blogunuza aşağıdaki örnek kod gibi Adsense kodlarınızı ekleyin.

<ins class="adsbygoogle"
style="display:inline-block"
data-ad-client="ca-pub-0000000000000000"
data-ad-slot="0000000000"></ins>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
</script>

Yine sayfa düzeyi reklam kodunuzu da aynı şekilde </head> kodunun bir satır üzerine ekleyin.

<script>
  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
    google_ad_client: &quot;ca-pub-0000000000000000&quot;,
    enable_page_level_ads: true
  });
</script>

Böylece blogunuzda bulunan tüm Adsense reklam kodlarını tek bir javaScript kodu ile çalışmasını sağladınız. Sadece javaScript sayısını azaltmış olmadınız, blogunuzun sorgu sayını da düşürerek blog sayfalarının daha hızlı açılmasını sağlamış oldunuz. Tüm blogcuların blogspot sayfalarında bu düzenlemeleri yapmalarını öneriyorum ve blogunuz için çok faydalı olacağını düşünüyorum.

Kategori İçerikleriBlogger
Disqus
Yorum Ekle

Hiç yorum yok